Aktywny wypoczynek? Tylko w Sopocie!

Polacy nie są narodem należącym do skrajnie zafascynowanych sportem. O ile lubimy śledzić go przed telewizorem i leniwie oglądać poczynania innych to jesteśmy zbyt leniwy żeby sami zacząć uprawiać jakiś sport lub aktywność fizyczną. Ta niezdrowa moda na szczęście zaczyna się zmieniać. Przez ostatnie 3 lata bardzo dużo Polaków zaczęło uprawiać sporty i chodzić na siłownię. To sprawia, że jadąc na wakacje również chcemy być w miejscu, w którym oczywiście będziemy mieć zapewnione wygodne miejsce letniego wypoczynku oraz mnogość obiektów do oglądania, ale także możliwość aktywnego spędzania czasu.

Gdzie więc ruszyć po porannej kawie w jednym z sopockich noclegów. Czy po prostu założyć słuchawki na uszy i iść pobiegać po plaży? Jak najbardziej można – jest to bardzo dobry pomysł. Jednak zanim to zrobimy powinniśmy zorientować się i rozejrzeć wokół siebie. Sopot to sportowe miasto dla ludzi aktywnych fizycznie. W mieście ma miejsce prestiżowy konkurs skoków koni przez przeszkody i pokazy jeździectwa. Jest to jedyna okazja dla kraju, ponieważ może ono je organizować tylko raz. Nie jest to co prawda czynny udział w uprawianiu tego sportu, ale naprawdę można zobaczyć bardzo ciekawy pokaz, niebywałą sprawność i talent dżokejów oraz przede wszystkim piękne i bardzo drogie konie. Po zawodach odbywają się licytacje i pokazy koni. Jest to okazja, aby spotkać się ze znajomymi, spędzić czas w miłej i spokojnej atmosferze. Mitem jest fakt, że wyścigi konne to sport dla nazywanych popularnie "bogatych snobów". Tu może być i świetnie się bawić dosłownie każdy.

Jeśli jednak chcemy więcej niż bierna obserwacja wyczynów sportowców to możemy wstąpić do klubu żeglarskiego. Jest to jeden z nielicznych, lecz najbardziej popularny klub w Polsce. Powstał on ponad 30 lat temu. Można wziąć udział w biegach organizowanych ku pamięci zabitych podczas strajków. Oczywiście można również uprawiać typowo wodne sporty takie jak pływanie na skuterze wodnym lub motorówce, wynajętej żaglówce lub kajaku. Można uprawiać windsurfing i pływać na desce jeżeli warunki temu sprzyjają. Nie sposób się tu nudzić. Władze dbają o każdy szczegół sprawiając, że dobrze czują się nawet najbardziej wybredni urlopowicze i chcą tutaj wracać na kolejne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>