Ciche miejsce nad Bałtykiem? Poddąbie!

Czy są jeszcze miejscowości na wybrzeżu Bałtyku, które uparły się przemianie w hałaśliwe i tłoczne miejsca, gdzie o odpoczynku czasem trudno mówić, kiedy szuka się spokoju i ciszy? Są i należy do nich chociażby Poddąbie. Mało znana, a pięknie położona wioska nie ma wielu zabytków i nie oferuje tylko atrakcji, co chociażby położona w pobliżu Ustka. Z całą pewnością jednak spodoba się każdemu, kto ją odwiedzi. Już sama droga do Poddąbia prowadzi przez malowniczy las – musimy odbić w drogę na Rowy – za którym oczom ukazują się zabudowania. Większość z nich to pensjonaty i ośrodki wczasowe czy inne miejsca zapewniające noclegi [dostępne na witrynie Meteora: meteor-turystyka.pl/noclegi,poddabie,0.html]– Poddąbie jest zamieszkane na stałe przez tylko kilka rodzin.

Bukowo-sosnowy las otacza je ze wszystkich stron, dawniej posadzony został dla zapobiegania osuwaniu się klifu. Także po to, żeby dostać się na plażę, musimy przejść około 200 m pomiędzy drzewami – tym większe wrażenie robi zejście do niej, kiedy wcześniej widok jest przed nami ukryty. Poddąbie należy do najsłoneczniejszych miejscowości w Polsce – w ciągu roku jest tu ponad 1600 godzin słonecznej pogody, a pod względem pogodowych statystyk lepiej wypada tylko Gdynia. Jest to kolejny doskonały powód, aby wybrać właśnie to miejsce na wypoczynek. Okolica jest świetna dla wszystkich fanów aktywnego spędzania czasu. Brak tłumów, piękna przyroda i dogodne warunki do uprawiania różnych dyscyplin to sposób na udany urlop. Przyjeżdżają tutaj wind- i kitesurferzy, paralotniarze, doceniający ułatwiające start klify, jak też wielbiciele rowerowych wypraw. Przez Poddąbie przebiega malowniczy Szlak Zwiniętych Torów, cieszący się dużą popularnością, a także szlak międzynarodowy R10, którym dojechać możemy do kolejnych miejscowości nad Bałtykiem. Wystarczy również i spacer pieszo czy to plażą lub ścieżką wzdłuż klifu – odpocząć możemy np. w pobliskich Rowach, a potem wrócić tą samą drogą – czy też po okolicznych lasach, gdzie napotkać można głazy narzutowe i megalityczne grobowce.

Poddąbie to znakomite miejsce na urlop dla tych, którzy chcą zapomnieć o zgiełku i hałasie, cieszyć się czystym powietrzem i tym, że nie trzeba nigdzie się spieszyć. Równie wspaniale miejscowość prezentuje się poza szczytem sezonu, zwłaszcza jesienią, kiedy drzewa nabierają złotych barw, a ciekawe obiekty do zwiedzania znajdziemy w promieniu 20 km. Baza noclegowa i wyżywienie zapewnią nam wygodę, i przyjazną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>