Dolnośląskie zaprasza do Krzyżowej

Wędrując po licznych okolicach niewielkiej wsi Krzyżowa, warto jest się do niej dostać, aby obejrzeć przepiękny pałac, który został wzniesiony już na przełomie pierwszej połowy XVIII wieku. Fachowcy wskazują, że wcześniej właśnie na tymże miejscu znajdował się dwór pochodzący z czasów XVI wieku. Ciekawostką, a zarazem faktem jest to, ze ten właśnie obiekt do tej pory utrzymuje się w dobrym stanie. Skutkuje to jednak licznymi renowacjami i inwestycjami. Co za tym idzie owy pałac przystosowano do poszczególnych potrzeb wielu osób niepełnosprawnych. Warto więc wybrać Krzyżową na nasze miejsce noclegowe [szczegóły: Krzyżowa noclegi] i skorzystać z wszystkich jej atrakcji.

Na co należy również zwrócić uwagę? Na pewno powinniśmy udać się na niesamowite lodowisko znajdujące się na terenie Świdnicy. Ukazuje się, iż to właśnie ono jest prowadzone poprzez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Poza tym to właśnie miejsce ma coś w sobie, bowiem niewiele jest takich właśnie w okolicy. Miejmy również na uwadze, że ukazywane lodowisko bez wątpienia może również pochwalić się niesamowitą taflą lodu. Co za tym idzie jest to więc lodowisko pełnowymiarowe. To właśnie na nim można rozgrywać liczne mecze hokeja. Ciekawostką dość istotną jest również fakt, iż właśnie przy tym to obiekcie również działa wypożyczalnia dobrze dopasowanego sprzętu i to właśnie tutaj można skorzystać z usługi ostrzenia naszych łyżew, jak i z dostępnego w tym miejscu bufetu i wypić bądź zjeść coś ciepłego.

Turyści wskazują, że kolejną atrakcją turystyczną w tejże okolicy jest katedra pw. św. Stanisława i Wacława. Należy również zaznaczyć, iż jest określana jako najcenniejszy zabytek Świdnicy. Ukazuje się również, że to właśnie ten kościół został wybudowany w XIV wieku, a do naszych czasów zachował się tutaj ogrom elementów stylu późnogotyckiego. Pamiętajmy również, że szczególną uwagę zwraca cudowne wnętrze tej właśnie katedry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>