Dźwirzyno – miejscowość pełna zagadek i możliwości

Dźwirzyno to mała nadmorska osada, której motywem przewodnim jest komfortowy urlop w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Te zostały podkreślone w jeden z najbardziej prestiżowych sposobów, mianowicie symbolem Natura 2000. Lasy, łąki, Bałtyk (https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Ba%C5%82tyckie), Jezioro Resko Przymorskie – to wszystko znajduje się na terenie Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego. Szlaki prowadzące przez te rejony możemy przemierzać pieszo lub konno, a dzięki tutejszej wypożyczalni rowerów, również na dwóch kółkach. Nie zabraknie nam wówczas okazji do wyciszenia się i podziwiania niezwykle malowniczych widoków. To właśnie one każdego roku przyciągają coraz więcej turystów. Docenienie spokojnego nadmorskiego kurortu staje się coraz bardziej popularne.

Baza noclegowa w tym miejscu nie jest duża, zapewnia jednak komfortowe warunki. Noclegi w Dźwirzynie to oferta, z którą powinniśmy się zapoznać z wyprzedzeniem, jeśli chcemy mieć pewność, że znajdziemy odpowiednią kwaterę dla siebie (➧). Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Dźwirzyno”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne.

Miejscowość ta pozawala wypocząć w przyjemnej atmosferze, na którą wpływa także tutejsze kąpielisko. To bowiem należy do czystych i szerokich, a więc nie musimy martwić się o przeludnienie. Dużą atrakcją, na którą powinniśmy się zdecydować są wszelkiego rodzaju sporty wodne. Te możemy uskuteczniać na morskich falach lub spokojnych wodach jeziora. Kajakiem natomiast przepłyniemy się po rzece. Ta doprowadzi nas wprost do portu morskiego, z którego z kolei możemy wybrać się na krótki rejs po otwartym morzu. To też okazja, aby przyjrzeć się pracy rybaków, a nawet wziąć w niej udział. Emocji ekstremalnych dostarczy nam natomiast przejażdżka motorówką, która osiąga zawrotne prędkości, dochodzące nawet do 120 kilometrów na godzinę.

Nie zapominajmy, że w Dźwirzynie znajdziemy też obiekty zabytkowe. Zwiedzanie polecane jest z przewodnikiem w kieszeni, który wskaże i ciekawie opisze nam wszystkie lokalne obiekty historyczne. W ten sposób kurort przestaje być dla nas anonimowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>