Jak Warszawa zachęca do odwiedzin?

Wraz z rozwojem turystycznej świadomości Polaków zmieniają się miejsca, w które chętnie podróżujemy. Standardowe „nad morze” oraz „w góry” ustępuje powoli miejsca turystyce historycznej, a więc odwiedzaniu miejsc, które opowiadają ciekawą historię. Właśnie w taki nurt wpisuje się Warszawa, która choć zniszczona podczas II wojny światowej, wciąż ma do zaoferowania turystom bardzo wiele historycznych atrakcji, muzeów, teatrów i miejsc pamięci.

Zaplecze turystyczne

Nie wystarczy jednak sama obecność zabytków, choćby i licznych. Miasto musi być przygotowane na przyjazd turystów, ale również na ich rozlokowanie, zapewnienie miejsc do wypoczynku, noclegów, wyżywienia, opieki profesjonalnych przewodników czy w końcu odpowiednio zorganizowanych instytucji kultury i sztuki. Ważna jest więc nie tylko warszawska baza noclegowa, ale również nowoczesność samych muzeów i galerii, dbanie o maksymalnie nowoczesne ekspozycje i fachową oprawę merytoryczną.
Między innymi właśnie dlatego tak ważnymi przedsięwzięciami było zbudowanie w Warszawie najpierw Muzeum Powstania Warszawskiego, uchodzącego za jedno z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Następnie przeprowadzenie innych inicjatyw: budowy Centrum Nauki Kopernik oraz interaktywnego Muzeum Fryderyka Chopina, a obecnie rozbudowy Muzeum Historii Żydów Polskich.

Doskonałe przygotowanie marketingowe

Aby zachęcić turystów do odwiedzin warszawskie instytucje kultury wykorzystują również szereg innych trików, także marketingowych, nawiązując na przykład współpracę z biurami podróży. Jeśli jakaś grupa turystów zarezerwuje noclegi w Warszawie i wykupi całą wycieczkę za pośrednictwem takiego biura, otrzyma rabat za bilety zakupione do muzeów, teatrów, galerii sztuki czy innych miejsc. Stolica inwestuje również w swój pozytywny wizerunek, prowadząc liczne kampanie w Internecie, zachęcające do odwiedzin miasta. A ma ku temu spore możliwości: to miasto słynące zarówno z dużej liczby zabytków, ale i imprez kulturowych, koncertów, wystaw, wydarzeń plenerowych, wydarzeń sportowych, imprez rozrywkowych. Nie wolno również zapominać o fakcie, że Warszawa jest miastem studenckim i bardzo duża część przybywających tutaj rok rocznie turystów to właśnie przyszli lub obecni studenci, „badający” atmosferę stolicy.

One thought on “Jak Warszawa zachęca do odwiedzin?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>