Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej w Kościelisku

Góry i morze to dwa przeciwne kierunki, w które udają się turyści. Jeden i drugi jest równie atrakcyjny. Należy wybierać jeden z nich ze względu na to, jak chcemy spędzać czas wolny i co chcemy zobaczyć. Można jednak w pewien sposób połączyć wypoczynek w górach z wodą i wybrać się do takiej miejscowości w górach, gdzie będą atrakcyjne kąpieliska na świeżym powietrzu. Przykładem takiego wyjątkowego miejsca jest Kościelisko.

Co prawda to nie będzie kąpiel w morskiej wodzie, ale też nie w takiej zwykłej słodkiej. Kąpielisko mieści się na terenie Polany Szymoszkowej. Jest duże i posiada dwie zjeżdżalnie, dla dorosłych i dla dzieci. Kto chciałby tam spędzać jak najwięcej czasu, to powinien szukać noclegu położonego jak najbliżej kąpieliska. W tym celu dobrze jest wcześniej przejrzeć noclegi gminy Kościelisko. Szeroka baza z pewnością pozwoli wybrać dogodne miejsce do spania. Jeśli jednak wybierzemy nocleg gdzieś dalej od kąpieliska, to zawsze możemy tutaj dojść spacerkiem. Góry zachęcają do spacerów i aktywności ruchowej. Woda, w jakiej można tu się bawić i pływać, to woda termalna. Jest zmineralizowana, tak więc ma właściwości lecznicze i przyjemną temperaturę 30 stopni. Minerały obecne w wodzie to: wapń, magnez, sód i potas. Bawiąc się i wypoczywając można jednocześnie zapewnić trochę korzyści swojemu zdrowiu. Sam kontakt z górskim powietrzem także temu służy.

A jakby tych pozytywnych cech było mało, to jeszcze w tle widać przepiękne Tatry. Krościenko jest idealnym miejscem na wakacje bądź krótki urlop. Poczucie błogości, jakie zapewnia świeże powietrze, piękne górskie widoki, woda pełna minerałów, słońce i czas beztroski to przepis na udany wypoczynek. No, chyba że ktoś zabrał w to miejsce myśli o pracy czy codziennych problemach. Jednak to w czasie spaceru i kąpieli powinno szybko wywietrzeć z głowy. Po wypoczynku w górach, łatwiej będzie sobie ze wszystkim poradzić i wtedy się do wszystkich nierozwiązanych spraw powróci. Jeśli mamy nocleg dalej i trzeba będzie dojść sporo do kąpieliska, to po pewnym czasie na pewno zgłodniejemy. Cała oferta noclegowa Kościeliska jest bardzo różnorodna: pensjonaty, pokoje gościnne, apartamenty, domki, możliwości jest wiele. Jeśli więc zgłodniejemy, to jest tu nieopodal karczma. Można się posilić przed powrotem do swojego miejsca zakwaterowanie czy przed wyruszeniem na szlaki. Należy pamiętać, że kąpielisko nie jest czynne cały czas, można się w nim pluskać od końca czerwca do końca sierpnia. Na miejscu jest również wypożyczalnia leżaków, gdyby ktoś chciał poleżeć sobie przy wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>