Łukęcin na chandrę

Świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz rewelacyjne zaplecze gastronomiczne plasują województwo pomorskie w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzanych regionów z całej Polski. Ogromna ilość miejscowości letniskowych to także bardzo trudny wybór pomiędzy poszczególnymi wioskami i i miastami. Jeśli jednak cenimy spokój i ciszę oraz aktywność na świeżym powietrzu najlepszym wyborem będzie Łukęcin.

Znajduje się tutaj bardzo stary i piękny klasztor ojców paulinów, nowoczesny i prężnie się rozwijający ośrodek jazdy konnej, a także całkiem sporo domów i nawet kilka domów i ośrodków wczasowych, co zważywszy na uzdrowiskową przeszłość wioski wcale nie powinno dziwić. W Łukęcinie z pewnością odnajdą się również wielbiciele najdroższego sportu świata, gdyż to właśnie tutaj znajduje się 9-dołkowe pole golfowe oraz coraz bardziej popularny wśród Polaków 18-dołkowy mini-golf (https://pl.wikipedia.org/wiki/Minigolf). Do roku 2005 Łukęcin uznawano za miejscowość posiadającą warunki, które sprzyjają prowadzeniu lecznictwa uzdrowiskowego. To właśnie dzięki temu w tej niewielkiej wiosce powstało kilka świetnie dziś prosperujących zakładów lecznictwa. Dzięki jodowi zawartemu w powietrzu oraz zapachowi olejków eterycznych pochodzących z lokalnych lasów sosnowych bardzo wiele osób w dalszym ciągu przybywa tutaj na kuracje mające za celu wyleczenie schorzeń układu oddechowego, pokarmowego czy krążenia. 

Łukęcin ma w ofercie noclegi () na każdą kieszeń bez zmartwienia o domowy budżet. Bez względu na charakter pobytu i liczbę członków w danej grupie zawsze można znaleźć coś interesującego za niewielkie pieniądze. Wystarczy się dobrze rozejrzeć lub zapytać lokalnego gospodarza o pokój w jego domu, a z pewnością się nie zawiedziemy. Łukęcin zachwyca już od wielu lat. Znając tę miejscowość nie trudno się temu nie dziwić. Malownicze krajobrazy, wspaniale świeże i prozdrowotne powietrze oraz fantastycznie mili gospodarze zachęcają tysiące turystów do skorzystania z lokalnych atrakcji. Łukęcin to coś więcej niż tylko wakacyjne letnisko, to wspaniała oaza spokoju i błogiego relaksu na łonie natury, która nie została skażona ludzką ręką. Warto się tutaj wybrać podczas kolejnych wakacji i samemu zasmakować tej wolności jaką daje brak zasięgu w telefonie i ucieczka od cywilizacyjnego pędu, którego doświadczamy codziennie w naszej pracy, w domu i w szkole czy na uczelni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>