Muzeum Miasta Gdyni

To miejsce zainteresuje każdego, komu szczególnie spodoba się Gdynia (a takich osób jest wiele) i kto zapragnie lepiej ją poznać. Muzeum Miasta Gdyni wychodzi naprzeciw takiemu pragnieniu. Często pojawiają się tutaj turyści. Przychodzą także osoby tutaj mieszkające, które zazwyczaj lubią swoje miasto. Jest piękne, nowoczesne, położone nad morzem i ma swój klimat, trudno więc byłoby go nie lubić. Trzeba sobie trochę czasu zarezerwować, aby je zwiedzić. Zgromadzono tutaj kilkadziesiąt tysięcy różnych obiektów. Znajduje się ono na ulicy Zawiszy Czarnego w dzielnicy Kamienna Góra. Jeśli akurat tutejsza baza noclegowa [➔] pozwoliła komuś znaleźć przyjemne miejsce na pobyt w tym nadmorskim mieście, to na pewno przyciągnie uwagę budynek, w którym mieści się  cała ekspozycja. Jest charakterystyczny, duży, beżowy, ma nowoczesną formę.

Najważniejszym zadaniem Muzeum Miasta Gdyni [➔https://pl-pl.facebook.com/muzeummiastagdyni/]jest dokumentowanie informacji na temat tego miasta. Chodzi zarówno o historię, jak i o współczesność, równie przecież interesującą. Jego rolą jest także wzbudzenie większego zainteresowania miastem, popularyzowanie wiedzy na temat współczesności oraz jego historii. Powstało w styczniu 1983 roku. Osoby, które wybrały noclegi w śródmieściu mogą przejść sobie bulwarem z leżącej tam plaży na Kamienną Górę. Cała ta dzielnica, jak i Gdynia w ogóle, jest ciekawym miejscem. Warto ją zwiedzać.

Muzeum Miasta Gdyni to jedna z największych atrakcji tego rejonu. Ktoś, kto imponującą zabudowę oraz nowoczesność miasta uważa za oczywistą, może zobaczyć jego początki. Dla wielu osób, nie tylko miłośników historii, jest to nie lada gratka. Budynek ma cztery poziomy. Z zewnątrz imponuje ogromnymi rozmiarami, wewnątrz może się spodobać jego przestronność. Obejrzenie wszystkiego, co na tej przestrzeni zgromadzono wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie miastem i pozwoli o nim myśleć z większą sympatią. Wszystkie informacje na temat zwiedzania można znaleźć na stronie internetowej muzeum. Są podane godziny, w jakich jest otwarte i jak tam dojechać. Są także informacje na temat różnych wydarzeń tam się odbywających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>