Neogotycki kościół, Jezioro Kopań – atrakcje Rusinowa

Leżące między dwoma znanymi letniskami – Wicie i Jarosławiec – Rusinowo, jest ze względu na swoje lekkie oddalenie od morza, często niedoceniane przez turystów. Dla mieszkańców oferujących noclegi w Rusinowie nie   jest to oczywiście korzystny stan rzeczy. Natomiast dla gości, którzy szukają nad polskim morzem ciszy i spokoju, jest to miejsce wprost wymarzone na urlop, tym bardziej, że baza noclegów w Rusinowie, jak na tak niewielką wioskę, jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Rusinowo może pochwalić się krystalicznie czystym powietrzem oraz szeroką plażą, która jest zdecydowanie szersza niż w pobliskim Jarosławcu. Zabudowa wioski oddzielona jest od plaży lasem, o szerokości ok. 1 km, las ten chroni wieś przed silnym morskim wiatrem, a dodatkowo wzbogaca powietrze w pozytywnie wpływające na zdrowie olejki eteryczne. Niewątpliwą zaletą Rusinowa jest niewielka odległością jaka dzieli je od takich znanych kurortów jak Darłowo, czy Ustka. Do Darłowa jest około 15 km, do Ustki 34 km. Dzięki temu, wycieczka tam nikomu nie nastręczy trudności, a z pewnością przyniesie wiele satysfakcji.

W Rusinowie znajdziemy także kościół wybudowany w stylu neogotyckim, który dzięki temu, że położony jest na wzniesieniu i posiada strzelistą wieże, widoczny jest już z daleka i zdecydowanie dominuje nad całą wioską. Kościół został wybudowany w roku 1873 i jest świetnym przykładem architektury historyzującej – przy jego budowie połączono elementy gotyku i stylu romańskiego.

W niewielkiej odległości od Rusinowa znajduje się jezioro Kopań, bardzo chętnie odwiedzane przez windsurfingowców, ze względu na korzystne warunki do uprawiania tam tego sportu. Ponadto jezioro jest bardzo obfite w różne gatunki ryb, a co za tym idzie, niezwykle atrakcyjne dla wędkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>