Polańczyk – miejsce, które warto odwiedzić

Osoby, które lubią przebywać w miejscach, których krajobraz zachwyca każdego, powinny koniecznie wybrać się do położonego nad jeziorem Solińskim Polańczyka. To miejsce przyciąga dużą ilość turystów, ale również kuracjuszy, bowiem od kilkunastu lat nieduża miejscowość ma status uzdrowiska. Warto się tam wybrać niezależnie od pory roku, gdyż zimą działają wyciągi narciarskie, natomiast latem można wybrać się na wycieczkę rowerową lub spędzić czas nad wodą.

Wydawać się może, że ta nieduża wieś nie może mieć dużej bazy noclegowej. Okazuje się jednak, że samych miejsc dla kuracjuszy jest ponad 1000. Turyści mają możliwość wynajęcia pokoju w gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie czy ośrodku wczasowym (szczegółowe dane tutaj). Zależnie od preferencji, ceny noclegów w Polańczyku są różne, ale na pewno każdy znajdzie pokój, na którego wynajęcie będzie mógł sobie pozwolić. Trzeba jednak pamiętać, by zarezerwować go na kilka tygodni przed przyjazdem do miejscowości, która cieszy się dużą popularnością wśród turystów

Do największych atrakcji należy oczywiście Jezioro Solińskie. Ten zbiornik wodny jest ogromny – jego powierzchnia przekracza 20 kilometrów kwadratowych, a długość linii brzegowej wynosi około 150 kilometrów. Ze względu na duże rozmiary jeziora, można nie tylko się w nim kąpać, ale również uprawiać sporty żeglarskie. Na jeziorze położone są aż cztery wyspy: jedna z nich jest zamieszkana, a na jej terenie działają nawet ośrodki wczasowe oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego (w Polańczyku działa prom, dzięki któremu można dostać się na tę największą wyspę), pozostałe trzy są wyspami bezludnymi. Na terenie Polańczyka działa wydzielone kąpielisko, turyści mogą również korzystać z rowerków wodnych oraz kajaków (na jeziorze są bezpieczne spływy kajakowe).

Po aktywnie spędzonym dniu warto wybrać się do którejś spośród licznych tutaj restauracji. Osoby, które na co dzień żyją aktywnie na pewno ucieszy fakt, że w Polańczyku poza pięknymi trasami spacerowymi wydzielona została również trasa rowerowa, której długość wynosi 24 kilometry. Podczas pobytu w Polańczyku koniecznie trzeba zobaczyć widok, który roztacza się z punktu widokowego na Sawinie, na którym można znaleźć tablicę, gdzie zostały oznaczone niektóre szczyty Bieszczad – m.in. Smerek, Trohaniec i Łopiennik (szczegółowe dane tutaj). Widać stamtąd nie tylko górskie szczyty, ale także Jezioro Solińskie i jego okolice. Widok na długo zapada w pamięć turystów, warto go sfotografować, by w mroźne zimowe dni wracać wspomnieniami do malowniczego Polańczyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>