Realizm Bytowa

W Bytowie spotkamy się z kilkoma zabytkami, które są godne obejrzenia. Odwiedzając miasto, z zabytków warto polecić kościół pod wezwaniem św. Katarzyny. Powstawał w latach 1847–1854. Do połowy XX wieku był to obiekt o charakterze ewangelickim (pod wezwaniem św. Elżbiety). Niektórzy uważają, że wzorem dla tego kościoła jest katedra pod wezwaniem św. Mateusza, znajdująca się w Berlinie.

Większość obiektów pochodzi właśnie z okresu XIX wieku. Są to w znacznej mierze świetnie zachowane budynki. Znajduje się tu jeszcze jedna świątynia, nazywana „świątynią wielu wiar”. Należała ona przed wojną do wyznawców kościoła greckokatolickiego. Zostali oni jednak w większości przymusowo przesiedleni i obiekt pustoszał przez wiele lat. Wcześniej funkcjonował tutaj również kościół ewangelicki, a w roku 1984, znów oddano świątynię w panowanie grekokatolików, którzy mogli pełnić swoje religijne obrządki.

Do atrakcji Bytowa można zaliczyć stare, zabytkowe budynki, które zazwyczaj możemy ujrzeć tylko z zewnątrz. Podobnie jak w innych miejscowościach, są tu restauracje, bary a także hotele czy pensjonaty. Ich zaletą niewątpliwie jest to, że baza noclegowa jest stosunkowo niedroga. Czasami lepiej zatrzymać się właśnie tutaj, niż w innych, pobliskich miejscowościach, ponieważ ceny są znacznie niższe. Noclegi oferują hotele i pensjonaty. Niewielu turystów przyjeżdża tu na dłużej, lecz przeważnie, najchętniej odwiedzaną atrakcją jest nigdy nieużywany most kolejowy, który mimo swojej niewielkiej miary, robi spore wrażenie na przyjezdnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>